2007.06 Viskas keičiasi. Požiūris į apskaitos paslaugų pirkimą iš šalies-taip pat

Volstritas, Niujorkas, JAV
Volstritas, Niujorkas, JAV

Skelbimas laikraštyje
Skelbimas laikraštyje


1997 metais, kai lankiausi JAV, turėjau susitikimų ir Manhetene, žinomame verslo rajone Niujorke, kuriame įsikūrusios garsiausių JAV bei pasaulio bankų centrinės būstinės, vertybinių popierių biržos, kitos svarbiausios ir stambiausios verslo pasaulio įstaigos. Tuomet lankėmės Chase Manhattan banko biure 49 aukšte, pro kurio langus matėsi kitų dangoraižių stogai...

Lygiai po dešimties metų, sklaidydama laikraščio Respublika priedą "Pastogė" (2007 m. birželio 19 d.), susidomėjau straipsniu "Gyvenimas Volstrite". Nuotraukoje - tie patys dangoraižiai, atrodo, nieko naujo. Bet... šis straipsnis mane sukrėtė. Pasirodo, Chase Manhattan banko būstinės Manhetene jau nebėra! Maža to, pastatas, kuriame buvo įsikūręs šis bankas, paverstas biurų pastatu, kuriame 30 proc. patalpų yra... gyvenamieji butai!

Šis pastatas - ne išimtis. Pasirodo, Niujorko finansiniame rajone gyvenamaisiais virto keliasdešimt namų. Natūraliai padidėjus paklausai, keičiasi šios miesto dalies veidas - daugėja maisto parduotuvių, kitų gyventojams, o ne verslui ir darbuotojams skirtų paslaugų. Volstritas, neseniai buvęs didžiųjų pasaulio kompanijų namais, tampa... žmonių namais.

Iš šio dramatiško pavyzdžio galima daryti vieną išvadą - pasaulis keičiasi.

Ir jei jums atrodė, kad jis yra toks pats kaip prieš dešimt metų, tai tik jums taip atrodo. Net ten, kur jis buvo labai išvystytas ir pažangus, jis pasikeitė. Tik klausimas, ar tuos pokyčius pastebi ir tu? O gal nenori pastebėti?

Pasak garsaus amerikiečių verslo žinovo Brian Tracy, viskas, kas šiandien naudojama buityje, po 5 metų bus nieko verta. Beliks tik išmesti. Ir kad po 5 metų namai neliktų tušti, mąstyti apie tai reikia šiandien.

Šios tendencijos pastebimos ir finansų bei apskaitos segmente.

Štai prieš pusę metų Lietuvos ryto šeštadienio numeryje savo pavadinimo nenurodžiusi įmonė buvo pateikusi skelbimą apie tai, kad ieško buhalterio savo įmonei. Lygiai po pusės metų, šiemet birželio mėnesį ta pati kompanija jau skelbia, kad ieško arba buhalterio, arba buhalterinės apskaitos įmonės apskaitai tvarkyti.

Kiek pamenu iš savo praktikos, pirmosios kregždės, siūlančios pirkti iš šalies buhalterinės apskaitos paslaugas Lietuvos rinkoje pasirodė apie 1997 metus. Tuo metu net įstatyminė bazė buvo visiškai nepritaikyta tokios paslaugos gyvavimui - įstatymas reikalavo kiekvienai įmonei privalomai turėti darbuotoją - buhalterį. Ir Volstritas tuo metu dar buvo bankų rajonas...

Įstatymai Lietuvoje pasikeitė. Keičiasi ir mąstymas.

Susimąstykite, ar ir Jūsų atveju neverta visos buhalterijos ir finansų tvarkymo perduoti įmonėms, kurios tuo užsiima. O gal tik kai kurias funkcijas? Atlikti kai kuriuos darbus, kurie Jūsų turimam buhalteriui yra per sunkūs ar užimantys per daug laiko?

Pamąstykite. Sprendimas visuomet yra. Ir nebūtinai jis toks, prie kokio buvome pripratę.


Vida Čiuberkienė Kumpikienė


Straipsnyje panaudota informacija iš:
1. L. Siutilienė "Gyvenimas Volstrite", Respublikos priedas "Pastogė" 2007 m. birželio 19 d., 5 psl.
2. foto iš www.winick.com
3. skelbimas iš Lietuvos rytas, 2007 06 23


 
 
Cituojant ar perspausdinant šią informaciją būtina nuoroda į ManInfo.lt

Interneto puslapis, interneto svetainės, svetainių kūrimas, web dizainas, puslapių kūrimas